Choď na obsah Choď na menu
 


O mne


Narodila som sa v  Bratislave, kde aj žijem a pracujem ako učiteľka v materskej škole. Od svojho detstva som mala veľmi blízky vzťah k prírode, ku ktorému ma viedli moji rodičia. Ako 12 - ročná som dostala svoju prvú knihu o liečivých bylinkách a vtedy som vedela, že sa tejto oblasti budem venovať aj naďalej . Bola som nadšená obrázkami a informáciami z knihy a postupne som získavala vedomosti o zbere a využití rastlín, začala som ich zbierať, spracovávať, robiť vlastné tinktúry, mastičky a sirupy. Môj záujem o bylinky prerástol k ušľachtilej a milujúcej činnosti, ktorú vykonávam s láskou a  rešpektom k prírode. Mojim veľkým vzorom bol v oblasti prírodného liečiteľstva a reflexnej terapie český liečiteľ Jiří Janča, ktorý napísal súbor metód a prístupov alternatívnej medicíny. Horlivo a s nadšením som vždy čítala jeho knihy a hneď, ako vyšla nová, už som vedela, že ju musím mať. Sprevádzali ma v dobrom i v zlom a k nim pribúdali knihy od iných autorov - Marie Trebenovej, Jos.A. Zentricha a iných. Je úžasné akými priateľmi dokážu knihy byť, čo všetko vás naučia, čo v nich nájdeme vždy v ten správny okamih nášho života....Moje presvedčenie je také, že na každú informáciu musíme dozrieť a získame ju až vtedy, kedy ju skutočne potrebujeme vedieť.

 

Postupom času som sa začala vzdelávať nielen v oblasti fytoterapie, ale začala som skúmať aj psychické príčiny chorôb, liečebné účinky zdravej stravy, výživových doplnkov, význam telesnej aktivity pre človeka a iné alternatívne prístupy. Môj obzor a moje poznanie posilnilo prečítanie množstva literatúry ale aj rôzne zážitky a skúsenosti v mojom živote.  Najviac ma posilnili tie, ktoré som v tom čase vnímala ako negatívne. Dnes ďakujem za to, že sa objavili v mojom živote a že som si ich mohla prežiť na vlastnej koži. 

Neskôr som absolvovala  kurz tlakovej masáže, reflexnej terapie a zoznámila som sa s pozitívnymi účinkami týchto masáží na ľudské telo ale aj myseľ. Svojimi prežitými skúsenosťami som nadobudla presvedčenie o tom, že vedomým pozitívnym  myslením môžeme zmeniť všetky oblasti svojho života. Cez pocitovú stránku svojej duše sa môžeme spojiť sami so sebou, môžeme bezprostredne vnímať požiadavky našej duše, to, po čom túži, čo ju zraňuje, čo jej chýba. Duša je náš veľký radca a potrebuje predovšetkým lásku. Láska nás posunie kdekoľvek, s láskou zdoláme aj tie najzložitejšie prekážky, ktoré  nám život prinesie,  s láskou dokážeme plniť svoje sny, túžby a predsavzatia, s láskou dokážeme lepšie prejsť úskaliami života.

Starajte sa o svoju DUŠU a budete v živote zdraví a šťastní.

Mojou veľkou záľubou sú v súčastnosti  huby, ich spoznávanie, určovanie a skúmanie ich liečivých účinkov. Som členkou Slovenskej mykologickej spoločnosti pri SAV, Krásny a rôznorodý svet húb sa snažím zachytiť prostredníctvom fotografií, ktoré prezentujem na stránke www.nahuby.sk, kde zároveň pôsobím ako moderátorka výskytu húb na Slovensku. Huby sa budú na mojej stránke ešte spomínať v rubrike ,, Huby a ich význam vo výžive, liečivé huby,,.

Mojim želaním je, aby vaše pristavenie sa na tejto stránke bolo pre vás obohatením a motiváciou. 

Prajem vám veľa zdravia, lásky, pozitívnych myšlienok a veľa krásnych a hodnotných chvíľ v živote.iveta_vasickova_321204_o.jpg

Mnohé myšlienky tu písané venujem mojej dcére Michaele a synovi Erikovi za to, že sú mi v mojom živote najlepšími priateľmi a milujúcimi bytosťami. Verím, že tu objavia aj kus samých seba....

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

výborná myšlienka a veľmi hodnotná realizácia

(Richard (rich angler), 3. 2. 2018 18:04)

ahoj Ivetka, pre mňa poučné stránky, hodné zamyslenia i nasledovania; výborná myšlienka a veľmi hodnotná realizácia, ktorá len potvrdzuje, že to najcennejšie, je mnohokrát v najbližšom okolí každého z nás; prajem veľa krásnych a šťastných momentov v prírode, ... a s prírodou

Re: výborná myšlienka a veľmi hodnotná realizácia

(virtue, 11. 3. 2018 22:04)

Ahoj Richard, som rada, že si sa tu pristavil. Ďakujem za prianie a tiež Ti prajem veľa krásnych chvíľ v živote:)

Ivetke...

(Stano, 6. 1. 2015 1:17)

Veľmi pekná a poučná stránka.Výborne si spracovala svoje skúsenosti a poznatky Ivetka.Každý si má možnosť nájsť a vybrať čo potrebuje.Ešte som všetko "neprelúskal" ako sa hovorí,ale zaujalo ma to a páči sa mi to.A prajem všetko dobré do Nového roku,hlavne toho zdravia,ale aj šťastia a rodinnej pohody.Taktiež mnoho krásnych zážitkov pri potulkách prírodou a pekných"úlovkov".Nech sa Ti darí Ivka.

Re: Ivetke...

(Virtue, 10. 1. 2015 20:19)

Dakujem srdecne Stanko, mam dobry pocit z toho, ze tu ludia najdu nieco pre seba a ze im to pomoze . Vdaka aj za prianie do noveho roku , tiez Ti prajem vela krasnych a hodnotnych chvil v zivote, vela takych momentov, ktore potesia Tvoju dusu. S prianim vsetkeho dobreho Iva

Ivetke

(Viliam, 19. 11. 2014 15:08)

Ivetka
Pekne si to spracovala,gratulujem

Re: Ivetke

(Virtue, 24. 11. 2014 20:58)

dakujem Vilko:-)

Ivetke

(Slávka, 24. 8. 2014 14:35)

Super myšlienka, držím Ti palce, myslím si , že si veľmi veľa ľudí týmto nápadom oslovila, skús hľadať doc.Miku, vynikajúceho fytoterapeuta z B.B.,bola som na jeho prednáške, niečo úžasné!!!Prajem Ti pekný týždeň. Slávka(babrli)

Re: Ivetke

(Virtue, 24. 8. 2014 18:50)

Ahoj Slávka, ďakujem za nahliadnutie:-) Tiež Ti prajem všetko dobré a pozdravujem všetkých doma...

O mne

(Wascho, 20. 8. 2014 17:30)

Veľmi pekne napísané.

Re: O mne

(Virtue, 20. 8. 2014 18:57)

dakujem:-)

Úžas.

(Bocacha, 19. 5. 2014 12:37)

Máš môj obdiv,pre Tvoj vzťah k prírode, liečivkám, hubám a k ľuďom. Teším sa s Tebou. Nech Ti to vydrží.

Re: Úžas.

(Virtue, 20. 5. 2014 22:36)

Moc, moc ďakujem Peťo, už sa teším kedy narastie stromček Ginka od Teba a budem môcť z neho listy zbierať pre ľudí:-)

Re: Re: Úžas.

(Bocacha, 21. 5. 2014 17:48)

Prídeš si natrhať, mám veľa.

Re: Re: Re: Úžas.

(Virtue, 21. 5. 2014 22:51)

Veľmi rada prídem :-)

Re: Re: Re: Re: Úžas.

(Bocacha, 2. 7. 2014 18:07)

Už by mohol byť vhodný čas na ginko.

Re: Re: Re: Re: Re: Úžas.

(virtue, 3. 7. 2014 23:12)

Ďakujem , ozvem sa cez víkend:-)

Uznanie

(Matúš Škutka, 21. 5. 2014 13:47)

Tak už bolo na čase aby som aj ja zavítal na tvoj web Ivetka.Máš to pekne urobené a aj z tejto tvojej stránky je cítiť,že do všetkého čo robíš vkládaš svoje dobré srdiečko.Máš tu zaujímavé recepty,určite z nich niečo vyskúšam.Ako diabetika ma zaujali aj informácie o škorici.Teším sa na nejaké spoločné akcie.

Re: Uznanie

(Virtue, 21. 5. 2014 22:54)

Ahoj Matúš, rada Ťa tu vidím a budem rada, ak si tu niečo objavíš. Pripravujem rubriku o ochoreniach a ich liečbe, tak nezabudnem ani na Teba. Teším sa na stretnutie:-)

Ivetke

(Viliam, 19. 5. 2014 10:13)

Ivetka, si báječná, keď je človek v Tvojej blízkosti rozdávaš
dobrú náladu, aj Tvoje jedlá ,ktoré donesieš na stretávky sú
varené s láskou, teším sa na každé stretnutie s Tebou. ♥

Re: Ivetke

(Virtue, 20. 5. 2014 22:39)

Ahoj Vilko, tak to ma ozaj teší, najbližšie stretnutie je Kokava N/Rimavicou, tak verím, že sa tam vidíme a podebatujeme na naše veselé témy. Už sa na Teba teším:-)